Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Plata CAS obligatorie?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Plata CAS obligatorie?

Buna, va rog ajutati-ma si pe mine cu un raspuns: sunt pensionar la limita de varsta, prestez in prezent activitatea de taximetrie ca PFA; anul trecut am fost somat sa platesc CAS + majorari din urma cam 1.600 lei pt activitatea de taximetrie, bani pe care i-am achitat. Acum mai trebuie sa platesc CAS sau nu ? Va multumesc!
Fiind pensionar nu veti mai plati CAS
Multumesc pentru raspus!
Dar de recuperat din cei 1600 lei platiti pe inclusiv 2011 cand aram pensionar, voi putea recupera ceva?
Pentru aceasta ar trebui sa consultati un avocat sa va spuna ce sanse aveti in instanta.
Nu cred ca va veti mai recupera ceva din banii pe care i-ati dat. Va luptati cu morile de vant.