Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces civil...daune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces civil...daune

acum 2 ani am facut un accident cu o masina de la serviciu care era inmatriculata in spania (masina nu era pe numele firmei la care lucram).masina nu avea asigurare.
masina pe care am lovito avea casco....acum bcr asigurari vrea sasi recupereze dauna de la mine(au intentat proces civil impotriva mea).
ma gandesc ca eu nu am de unde sa platesc...nu am loc de munca....nu am casa...nu am masa!de unde isi vor lua banii?si ce se va intampla pe viitor cu datoria daca eu tot nu o pot plati?va multumesc
Vă vor urmări o perioadă si vor încerca recuperarea sumei datorate.
Dacă nu vor obține nimic, sau nu vor recupera în intergime datoria se va trece în contabilitate la cheltuieli deductibie.
In lipsa unor bunuri proprietate personala, chiar daca vor obtine o hotararea judecatoreasca prin care sa va oblige la plata, nu o vor putea executa silit datorita lipsei unor bunuri din patrimoniul dvs. Veniturile pe care le obtineti, sunt considerata tot bunuri, si ele vor putea fi poprite. Daca nu aveti loc de munca si nu realizati niciun venit, atunci nu au cum sa va execute.