Forum Discuţii juridice Executare silită incuviintare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

incuviintare executare silita

Buna ziua,
Executorul judecatoresc are nevoie de incuviintarea instantei inainte de emiterea somatiei de plata pentru un credit neachitat?
Ce cheltuieli de executare silita pot fi atat de mari incat sa depaseasca valoarea debitului?
Multumesc mult.
Debitorul poate cere rezilierea contractului,pentru a nu mai creste valoarea sumei datorate?Va multumesc.