Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintare asociatie pentru copii cu dizabilitati
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintare asociatie pentru copii cu dizabilitati

Buna ziua!Suntem un grup de mame cu copii cu sindrom down si am dori pt inmceput cum putem infiinta o fundatie pt acesti copii,care sunt pasii care trebuie sa- urman .Mentionez ca pt inmceput suntem 10 mamici.Va multumesc
E mai usor sa infiintati o asociatie. Trebuie sa va intalniti si cu o parte din cei care au aceeasi problema cu a dumneavoastra, veti forma deci grupul de membrii fondatori ai unei asociatii tip ong. Legea care reglementeaza acest domeniu o gasiti la adresa [ link extern ] ...

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...