avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recidiva,+ dosar in UE
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recidiva,+ dosar in UE

sunt condamnat definitiv la 2 ani de inchisoare cu suspendare,deci sunt in perioada de incercare..problema ca am un dosar in ungaria
o sa fiu tratat de catre instanta din ungaria ca recividist?
vor cere cazierul meu de la autoritatile romane?
se revoca suspendarea?
Cel mai recent răspuns: picika , utilizator 20:18, 27 Iunie 2012
Da, cu siguranta se va verifica cazierul dvs.

Va aparea in cazier pedeapsa respectiva si se va considera ca existand o recidiva.
si atunci nu am sanse pt suspendarea conditionata?
o sa fiu inchis acolo sau acasa?
2 ani+pedeapsa pe care o primesc in ungaria?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comiterea unei infracţiuni în termenul de încercare stabilit în urma condamnării cori1 cori1 La data de 15.06.2012 In baza art.87al.1 din O.U.G 195/2002 cu aplic. art. 320 ind.1 alin.7 C.proc. pen, condamnă pe inculpatul, XX XX, pentru savarsirea ... (vezi toată discuția)
Mai multe suspendari? Gherman Adrian Gherman Adrian Buna ziua Am si eu o intrebare dac cineva a fost condamnat cu suspendare ce sanse are sa mai primeasca alta. Faptele toate sunt inainte de a avea ... (vezi toată discuția)
Poate fi pus in libertate??? monicacm monicacm buna seara, am revenit cu o alta intrebare.... o persoana arestata preventiv de aproximativ 2 luni, nu a fost eliberata pt ca ar putea \"contribui\" la ... (vezi toată discuția)