Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recidiva,+ dosar in UE
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recidiva,+ dosar in UE

sunt condamnat definitiv la 2 ani de inchisoare cu suspendare,deci sunt in perioada de incercare..problema ca am un dosar in ungaria
o sa fiu tratat de catre instanta din ungaria ca recividist?
vor cere cazierul meu de la autoritatile romane?
se revoca suspendarea?
Da, cu siguranta se va verifica cazierul dvs.

Va aparea in cazier pedeapsa respectiva si se va considera ca existand o recidiva.
si atunci nu am sanse pt suspendarea conditionata?
o sa fiu inchis acolo sau acasa?
2 ani+pedeapsa pe care o primesc in ungaria?