Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... inscriere la cresa
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

inscriere la cresa

Buna ziua,
As dori sa va intreb ce pot sa fac in cazul in care primesc un refuz privind inscrierea la cresa de stat, a copilului meu pe motiv ca nu sunt locuri ?
Mentionez ca in luna noiembrie 2011 am depus o cerere de preinscriere la cresa de stat pentru perioada septembrie 2012-2013.
Cresa este situata pe aceeasi strada pe care locuim ...ambii parinti lucreaza.
Mi se pare strigator la cer sa primesc un refuz pe motiv ca exista cereri de preinscriere din anul 2010 inca nerezolvate...Ar fi trebuit sa fac cererea inainte de nasterea copilului ? Care sunt criteriile de departajare a copiilor ?
Va multumesc !
incercati sa faceti o plangere la Inspectorat, la Ministerul invatamantului....desi situatia cam asa este....din nefericire....