avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

act aditional

Conform OG nr 19 din 2012 salariile se majoreaza cu 8% incepand cu 01 iunie 2012.Am facut o decizie colectiva de majorare a salariilor si am intocmit stat de personal (stat de functii) care a fost aprobat de inspectoratul scolar.
Se fac si acte aditionale la CIM al fiecariu angajat?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:26, 28 Iunie 2012
Nu se mai face act aditional , in acest caz ... deoarece modificare intervine ca urmare a unui act normativ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indexare cu 8% pentru bugetari elizbeth elizbeth La indexarea cu 8% pentru salariatii dintr-o unitate bugetara cu autofinantare se intocmesc acte aditionale sau pur si simplu se indexeaza cu 8% baza. Si mai ... (vezi toată discuția)
Transmitere revisal felisana felisana Buna ziua! De la 1 iulie se majoreaza salariul minim, si voi face act aditional pentru angajati. Eu plec in concediu de vineri pentru 2 saptamani si nu o sa ... (vezi toată discuția)
Majorare salariu minim cu 1 iulie 2013 suciugeorgeta suciugeorgeta majorarea salariului din 1 iulie 2013 se poate face prin decizie colectiva in cazul in care avem 8 sau 6 salariati cu salariu minim?....in acest caz decizia se ... (vezi toată discuția)