Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

act aditional

Conform OG nr 19 din 2012 salariile se majoreaza cu 8% incepand cu 01 iunie 2012.Am facut o decizie colectiva de majorare a salariilor si am intocmit stat de personal (stat de functii) care a fost aprobat de inspectoratul scolar.
Se fac si acte aditionale la CIM al fiecariu angajat?
Nu se mai face act aditional , in acest caz ... deoarece modificare intervine ca urmare a unui act normativ...