Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Conditii incheiere contract de colaborare intre o ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Conditii incheiere contract de colaborare intre o persoana fizica si o unitate sanitara

Sunt licentiata in specialtatea moase din cadrul Facultatii de moase. Intrucat posturile sunt blocate, conducerea spitalului mi-a sugerat un contract de colaborare, motiv pentru care mi s-a solicitat deschiderea unui PFA. Am facut acest demers insa cei de la Registrul comertului mi-au respins dosarul pe motiv ca nu se elibereaza PFA pentru activitate medicala. Ce ma sffatuiti sa fac? Daca obin un CUI (cod unic de inregistrare) de la ANAF pot deveni persoana fizica autorizata, astfel incat sa pot incheia un contract de colaborare cu spitalul?
Inregistrarea se poate face la ANAF ca profesie libera.