avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare fisa postului

Buna ziua,

Am schimbat incadrarea unui angajat dar nu are nici o atributie schimata, este necesar sa ii schimb fisa postului?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:40, 2 Iulie 2012
In ce sens ati schimbat incadrarea? I-ati schimbat atributiile, sau cum?
I-am schimbat functia, din operator introducere date in economist, dar face exact aceleasi lucruri pe care le face si inainte.
Trebuie modificata si fisa postului, chiar daca nu sunt modificate atributiile .. in fisa postului este mentionata si denumirea postului ocupat ..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizii emise de angajator goplanet goplanet Trebuie sa se faca o motivare a deciziilor sau pur si simplu in baza numirii in functia de director si a art.40 Codul muncii si a faptului ca se incearca ... (vezi toată discuția)
Operator introducere date sau facturist? sorina_m sorina_m Buna ziua. Vin si eu cu o nelamurire/problema. Lucrez de scurt timp la o firma pe postul de operator introducere prelucrare si validare date. Totul bine si ... (vezi toată discuția)
Regulamentul intern si fisa postului... Radamante Radamante 1. Angajatorul modifica Regulamentul intern. 2. Salariatul, potrivit ccm, are dreptul de a-si negocia orice modificare a fisei postului. 3. Schimbarile din ... (vezi toată discuția)