Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Nerespectare proiect constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Nerespectare proiect constructie

Buna. Am o problema legata de o constructie noua (casa familiara)la care nu s-a respectar proiectul de constructie dar care a fost data in folosinta in urma cu 10 ani si trecuta si in cf.Darea in folosinta s-a facut dupa cei de la primarie a verificat imobilul respectiv si totul a fost ok.Anul acesta (luna aprilie)am fost somat si amendat de catre primarie pe motivul ca imobilul respectiv nu este conform cu proiectul,si mai cere intratea in legalilegalitate conform legi50/1991.Ce este de facut in aceasta situatie?
În procesul verbal de contravenţie, vi s-a arătat termenul până când aveţi obligaţia de a intra în legalitate, în primul rând. De la primărie, solicitaţi scris, care sunt căile de intrare în legalitate, pe care le impune primăria respectivă