Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Consultant juridic
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Consultant juridic

Buna Ziua ma numesc Andreea si sunt absolventa din promotia 2012 a facultatii de drept , as vrea sa stiu unde trebuie sa ma inscriu pentru a devenii consultant juridic pentru a face acel stagiu de pregatire de 2 ani si ce conditii trebuie intrunite. Va multumesc.
Conditiile sunt cele prevazute in legea nr. 514 din 2003. Forma de organizare profesionala a consilierilor juridici este Colegiul Consilierilor Juridici existent la nivelul fiecarui judet.