Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie de conducere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie de conducere

Buna ziua,am un caz de rezolvat:o persoana angajata in functie de conducere este in concediu da boala pe perioada mai lunga si in locul ei se doreste sa se aduca o alta persoana, pe perioada concediului de boala.Persoana venita(tot din cadrul institutiei) poate beneficia de indemnizatia de conducere.Institutia este bugetara.
Daca se poate urgent#-o
Da, poate beneficia de indemnizatia de conducere pe perioada cat salariatul respectiv se afla in concediu medical.
Da poate beneficia de indemnizatie de conducere pt ca salariatul in concediu medical are contractul suspendat.