Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Radiere din ROI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Radiere din ROI

Inregistrat in Registrul Operatorilor Intracomunitari in 2010.Cu activitate in 2010 si 2011(ultima operatiune in august 2011).In 2012 pina acum nu am reusit nimic.Voi fi radiat din oficiu incepind cu luna august 2012?
Conform art. 158 indice 2 alin. 10 lit. b) Cod fiscal, radierea din oficiu se face in anul urmator in care nu au fost efectuate operatiuni intracomunitare.
Deci, in cazul dumneavoastra, daca in anul 2012 nu ati efectuat operatiuni intracomunitare, radierea se va face de la 1 ianuarie 2013.

Multumesc frumos.