Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita sambata
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita sambata

- fostul sot are dreptul sa vina sa ia copilul in vacanta pt 3 saptamani, dar ziua perioadei este sambata; se fac executari silite sambata si duminica? din cate am vazut in lege executari silite se fac luni-vineri 6-20.
- va rog dc ma puteti informa mnai bine , chiar sa-mi spuneti si art.de lege.
nu este vorba de o executare ci de respectarea unui program, stabilit de o instanta, ca aatre se poate atata timp cat se respecta hotararea judecatoreasca.
In cazul in care nu dati curs hotararii judecatoresti iar sotul a apelat la un executor judecatoresc, acesta, cu incuviintarea instantei de executare, poate trece la executarea silita si in zilele nelucratoare!