Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... mi-am abandonat copilul cum pot sa-l gasesc??raspuns ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

mi-am abandonat copilul cum pot sa-l gasesc??raspuns urgent va rogggg!!

Din cauza situatie financiare si a parintilor nu mi-am putut tine fetita linga mine.acum as vrea s-o regasesc si nu stiu cum sa dau de ea pt ca am semnat si mi-am pierdut orice drept asupra ei ca parinte.Nu stiu daca a fost adoptata s-au mai este in leaganul de copii .Va rog sa-mi spuneti cum as putea da de ea si s.o iau inapoi,ce trebuie sa fac??
Din momentul in care ati semnat ca renuntati la copil v-ati pierdut orice drept asupra ei. Stiu insa ca acum cateva luni bune statul incerca reintroducerea acestor prunci in familia din care provin. Nu stiu daca mai este de actualitate acesta informatie.
In favoarea cui ati semnat ca renuntati la copil? Cine v-a pus sa semnati?Nu trebuie sa dati nume, insa semnatura pe care ati dat-o, in anumite imprejurari poate fi nula.