Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Scutire impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Scutire impozit

Ce conditii trebuie sa indeplineasca compania si angajatul care lucreaza in domeniul IT, pentru a fi scutiti de impozit?
Temeiul de drept este dat de art. 55 alin. 4 lit. l) Cod fiscal. In ordinul nr. 748/2004 gasiti conditiile reglementate pentru scutire.
A se vedea www.avocatnet.ro/content/for...
www.avocatnet.ro/content/for...
Conditiile privind incadrarea in activitatea de creatie de programe pentru calculator sunt cuprinse in Ordinul 189/2004 al Ministerului Comunicatiilor si Tehnologiei Informatiei, Ordinul 748/2004 al Ministerului Finantelor Publice si Ordinul 250/2004 al Ministerului Muncii, Solidaritatii Sociale si Familiei (M.Of.573/29.06.2004) :
[ link extern ]

Cititi si acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...
Va multumesc mult pentru raspunsuri!