Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CASS CAS ....
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CASS CAS ....

Buna ziua,
Am pe pfa un contract de colaborare cu o banca ca agent vanzari si ei spun ca vor vira contributiile catre cas si cass , ce a ce au si facut , au platit pe luna iulie, dupa cum se vede din borderou.
Mentionez ca eu am incheiat contract cu cas si cass si am platit inclusiv luna iulie, cum pot sa i-mi recuperez sumele oprite?
Va multumesc!
Plata in plus, deci data viitoare numai declarati dar nu si platiti (nu platiti daca contributiile sunt egale cu suma platita in plus sau platiti diferenta daca sumele viitoare sunt mai mari decat ceea ce a fost platit). Solutie legala doar daca nu solicitati un control sa va returneze sumele platite in plus,