Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita.
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita.

Buna ziua. In anul 2007 am luat un credit de nevoi personale de la banca.Dupa aprox un an(2008) nu am mai platit nici o rata.Dupa cateva somatii,in anul 2011 am primit de la Banca o instintare prin care am fost imformat ca a fost reziliat contractul si am intrat in executare silita.In acest an(2012) am fost instiintat ca Banca a cesionat contractul unei firma. Am primit de la aceasta firma un telefon prin care am fost instiintat ca trebuie sa reiau platile si ca am o datorie de 5500 ron.Restantele mele la banca se ridica la aprox 9000 euro.In aceste conditii nu inteleg ce este cu aceasta suma de 5500 ron. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Va multumesc frumos.
gi-jane2, moderator
luati legatura cu EOS si analizati actele, scadentarul. noi de unde sa stim ce sume au calculat cei de la EOS?