Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cesionare actiuni
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cesionare actiuni

Buna seara .Ce se poate intampla daca unul din actionarii dintr-un SRL se razgandeste si nu mai vrea sa semneze actul aditional de cesiune actiuni desi in PV de la adunarea generala a semnat iar adunarea a hotarat in unanimitate cesionarea actiunilor a 4 asociati catre ceilalti 3?
Buna ziua, apreciez ca in lipsa unei hotarari a asocietilor semnata de cedent, se poate promova o actiune in constatarre. O zi buna.