Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... 0800 800 407 – Numar de telefon gratuit pentru ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

0800 800 407 – Numar de telefon gratuit pentru alegatorii romani din strainatate

Ministerul Afacerilor Externe anunţă că a fost pus în funcţiune telefonul verde 0800 800 407, la care sunt oferite informaţii utile legate de referendumul naţional din 29 iulie, cetăţenilor români din afara graniţelor. Telefonul stă la dispoziţia alegătorilor până luni, 30 iulie, în regim de permanenţă.

Lista secţiilor de votare organizate în străinătate poate fi accesată aici:
[ link extern ]

Harta interactivă a secţiilor de votare organizate în străinătate poate fi accesată aici:
[ link extern ]
Harta interactiva este interesanta prin codul de culori intrebuintat (rosu si albastru).
Putine locatii ale reprezentantiilor diplomatice sunt indicate cu vecinatatile din imediata apropiere (orientare si denumire strazi, alte repere de orientare).
~ Conținut șters la cerere ~