Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... venit din inchiriere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

venit din inchiriere

daca vreau sa inchiriez o camera dintr-un apartament unde sunt si eu si sotul proprietari, pt depunerea contractului si a decl 220/200 la finante trebuie sa fie pe ambii propr. sau numai pe unul?
In cazul in care contractul este legal incheiat (la notariat), in opinia mea, declaratiile pot fi facute de oricare dintre dvs.