Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... semnatura vecini debransare energie termica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

semnatura vecini debransare energie termica

Buna ziua,
As dori sa stiu ce pot sa fac in situatia in care doresc sa-mi montez centrala termica, intr-un apartament pe care l-am cumparat recent, iar vecinii nu vor sa-si dea acordul.De mentionat că administratorul blocului in care mai sunt apartamente cu centrala, imi pune bete in roate, spunand ca nu-mi trebuie centrala si ca o sa-i fluiere lui caloriferele. Multumesc
Puteti sa-i dati in judecata pe obligatia de a face, adica instanta ii poate obliga sa va dea acordul scris daca dv. aratati ca intentionati sa va montati CT de apartament si ca in conditiile legii va este strict necesar acordul lor, iar acestia dovedesc rea-credinta.