Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocati vs judecatori
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocati vs judecatori

Buna ziua! Daca ar fi sa alegeti dintre cele 2 meserii care vi se pare cea mai buna?? Unde se castiga cei mai multi bani? Unde munca e mai putin stresanta? Unde sunt satisfactiile cele mai mari? Si, de ce nu, care dintre cele 2 prezinta cel mai scazut factor de risc??
Un judecator de tribunal daca nu ma insel are cel putin 1500 Euro salariu net plus decontare chirie care in Bucuresti e de 600 de Euro pe luna si poate si alte beneficii !! Asta e putin?? Ca avocat cred ca se fac bani dupa vreo 20 de ani cand ii cunoaste lumea... altfel de ce ar veni la un avocat care de abia a intrat in profesie??