avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 700 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... am obligatia de a semna cum ca am luat cunostinta de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

am obligatia de a semna cum ca am luat cunostinta de chimbarile CCM?

in calitate de angajat sunt obligat sa semnez o lista cu privire la faptul ca am luat cunostinta de modificarile aduse ccm?
daca nu semnez ce sanctiuni mi se pot aplica?
Cel mai recent răspuns: masayoshi , utilizator 10:59, 9 August 2012
Daca ati luat la cunostinta de modificarile aduse, ce anume va impiedica sa semnati lista?
serviciul de resurse umane este obligat sa distribuie, pentru luare la cunostinta, tuturor departamentelor, iar seful de departament face informarea catre toti subordonatii.
Cititi regulamentul intern, poate sunt specificate aceste detalii.
Care CCM ca la mine in gogeamitea compania nu se aplica?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Roi si fisa postului - aducere la cunostinta ContSters38557 ContSters38557 Din dispozitiile CM am vazut ca ROI se aduce la cunostinta angajatiilor. Imi puteti spune practic ce ar putea sa insemne aceasta aducere la cunostinta? Daca ... (vezi toată discuția)
Fisa postului trebuie intocmita si semnata in fiecare an ? ContSters177731 ContSters177731 bună ziua ! lucrez într-o instituţie de stat si am probleme cu superiorul meu deoarece sustine că e vina mea că nu am intocmit fişa postului pentru anul ... (vezi toată discuția)
Afisare /transmitere act intern ? oanaportar oanaportar Buna ziua ! Va rog mult sa imi spuneti cum ar trebui procedat in cazul urmator: - un Regulament intern a fost dat spre aplicare la data de 01.02.2014 - ... (vezi toată discuția)