avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... conducerea in romania cu permis obtinut in cipru
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

conducerea in romania cu permis obtinut in cipru

ma puteti lamuri cu o problema.sunt in cipru si am obtinut permisul de conducere aici.in curand voi face o scurta vacanta in romania.pot conduce in tara cu permis cipriot fara niki o problema sau tre sa ajung pe la politie ptr am lua vreo dovada sau ceva de genul?multumiri anticipate
Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 14:25, 13 August 2012
Daca a fost obtinut in regiunea suverana a Ciprului, adica in Republica Cipru, da, poate fi folosit in România.

Permisele emise de Republica Turcă Cipru nu sunt recunoscute
da in republica cipru,paphos......nu e partea turceasca.si nu am nevoie de absolut nimik petru a conduce in tara?
E nevoie de permis, atat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducerea in romania cu permis cipriot fasco85 fasco85 sunt in cipru,permisul de conducere l-am obtinut aici si vreau sa revin in romania ptr o vacanta scurta.pot conduce in tara cu permisul de aici fara nici o ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere international atalinna atalinna Un cetatean strain dintr-o tara non UE inca [u]nerezident in Romania [/u]poate conduce cu permisul de conducere obtinut in tara lui tradus in lba romana si ... (vezi toată discuția)
Permis anulat aadrian74 aadrian74 buna ziua.va rog sa mi dati un sfat in cazul meu..am avut permisul anulat in romania decizie finala in decembrie 2010(ucidere din culpa,2 ani cu suspendare si ... (vezi toată discuția)