Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... conducerea in romania cu permis obtinut in cipru
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

conducerea in romania cu permis obtinut in cipru

ma puteti lamuri cu o problema.sunt in cipru si am obtinut permisul de conducere aici.in curand voi face o scurta vacanta in romania.pot conduce in tara cu permis cipriot fara niki o problema sau tre sa ajung pe la politie ptr am lua vreo dovada sau ceva de genul?multumiri anticipate
Daca a fost obtinut in regiunea suverana a Ciprului, adica in Republica Cipru, da, poate fi folosit in România.

Permisele emise de Republica Turcă Cipru nu sunt recunoscute
da in republica cipru,paphos......nu e partea turceasca.si nu am nevoie de absolut nimik petru a conduce in tara?
E nevoie de permis, atat.