Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca incetare si inca un contract
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca incetare si inca un contract

Buna ziua,

Imi spuneti si mie va rog frumos daca am un contract pe perioada determinata care are ca perioada :19.08.2011 - 19.08.2012,fac incetare contract incepand cu data de 20.08.2012(urmatoarea zi ultimei zile de lucru) si alt contract pentru aceeasi persoana incepand cu data de 20.08.2012? vreau ca angajatul sa aiba contract de munca pe data de 20.08.2012
Va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra!
De ce nu ii prelungiti acel CIM cu inca o perioada (aveti voie cel mult 36 de luni) sau sa il transformati in CIM pe perioada nedeterminata?

Buna ziua,
Pot sa fac un act aditional la contractul de munca existent in care sa specific ca se modifica durata contractului de munca cu inca un an,acelasi contract avand durata de 2 ani?
Am repetat inca o data ceea ce mi-ati spus ca sa fiu sigura ca am inteles bine.
Va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra!
1. Da, faceti un act aditional la CIM prin care prelungiti durata acestuia cu inca X luni.

2. Atentie ca in total durata CIM sa nu depaseasca 36 de luni.
Va multumesc!
Buna ziua,
Cu ce articol din codul muncii prelungesc contractul de munca deoarece cand selectez modificare in revisal mi se deschid trei articole in care eu nu ma incadrez,respectiv 83 a,83 e,
83 h.
Va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra!