Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen preschimbat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

termen preschimbat

ce e termenul preschimbat?
Sotul meu a fost la judecatoria pt liberare conditionata azi 17.08.2012. I s-a admis cererea, dar mai exista sub solutionare , pe site-ul judecatoriei, o alta data de 24.08.2012 ca termen preschimbat.

17/08/2012 Soluţionare
Solutie: Admite propunerea de liberare condiţionată formulată de Comisia din cadrul Penitenciarului Botoşani. Dispune liberarea condiţionată a condamnatului.... de sub puterea mandatului de executare nr. 197/2012 al Tribunalului Botoşani. Cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului; în temeiul art. 192 alin. 3 C.proc.pen. onorariu avocat oficiu Prelipcean Dragoş, deleg. nr. 750/2012, în sumă de 100 lei, se avansează B.A. Botoşani din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu recurs în 3 zile de la pronunţare pentru procuror şi de la comunicare pentru petent. Pronunţată în şedinţă publică, azi 17 august 2012.
24/08/2012 Termen preschimbat
Solutie:

Va rog, care e explicatia , mai ales ca procurorul , in timpul sedintei a spus ca cererea sa fie admisa.
Multumesc.
Daca nu declara parchetul recurs pleaca acasa.
Nu conteaza cealalta cerere.