Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Doamna Pivniceru
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Doamna Pivniceru

Intreb ca unul care nu se pricepe la justitie...De ce nu se intruneste CSM pentru validarea d-nei Pivniceru ?
mona pivnicera e foarte buna si ca prim-ministru.

costurile referendumului s-au meritat... am vazut si noi cine pune... si cine mentine "domnitorul".
Dupa parerea mea mai bine .se.foloseau banii pentru pensionari.
Dar e doar o parere...
Dar banii cheltuiti in referendum au fost si pentru pensionari, in interesul lor.
Din cei care au mers la vot, o buna parte sunt pensionari carora li s-a oferit acum ocazia sa-si spuna parerea. Nu au mai fost intrebati din 2009. Dar intre timp au avut numai de suferit.
Ei sunt cei carora s-a vrut a le scade pensia cu 15% in 2010, apoi unora le-a scazut-o doar cu 40-50 lei..., iar tuturor nu li s-a mai marit pensia de peste trei ani.
Iar tratatmentul acestor "intretinuti", "asistati", cum au fost catalogati a determinat ducerea pensionarilor in pragul disperarii, depresiei accentuata de neputinta varstei si lipsa totala de perspectiva.
daca 'si da demisia se poate economisi pe viitor... ca iar ii vine suspendarea.
ContSters257414, utilizator