avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zi libera
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zi libera

Buna ziua,
As dori sa stiu daca s-a publicat in M.O. ziua libera de Sf. Andrei ca sa pot introduce aceasta zi in Regulamentul Intern (de la ce data?)
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:24, 23 August 2012
In Monitorul Oficial Partea I nr. 509/2012 a fost publicata Legea 147/2012 pentru modificarea art. 139 alin 1 (zilele de sarbatoare legala) din Legea nr. 53/2003 - Codul Muncii. Lege nr. 147/2012.

Astfel, se stabileste o noua zi de sarbatoare legala: 30 noiembrie - Sfantul Apostol Andrei cel Intai chemat, Ocrotitorul Romaniei.

Textul legii :
[ link extern ] #

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

30 noiembrie este zi libera? teodorina teodorina Buna ziua, Va rog foarte mult sa-mi transmiteti daca\'\' 30 Noiembrie\'\' este Zi libera? Va multumesc! (vezi toată discuția)
30 noiembrie zi libera anaid1972 anaid1972 buna ziua imi puteti spune ce nr are hotararea de guvern care a decretat aceasta zi libera? va multumesc (vezi toată discuția)
Proiect de lege privind modificarea codului muncii: 30 noiembrie - zi libera  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Lege pentru modificarea alin. (1) al art. 139 din Legea nr. 53/2003 Codul muncii, republicata: Parlamentul Romaniei adopta prezenta lege. Articol unic. - ... (vezi toată discuția)