Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Inregistrarea datei de incetare a C.I.M. in declaratia ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Inregistrarea datei de incetare a C.I.M. in declaratia 112

Un contract de munca inceteaza in data de 2 iulie 2012 (intr- zi de luni). In declaratia 112 aferenta lunii iunie 2012, nu am completat nimic la data plecare caci nu ma lasa sa scriu o data care nu apartine lunii in curs. Astfel, in declaratia 112 din luna iulie, am completat data plecare 02.07.2012, venit 0, zile lucrate 0, zile suspendate 0. Nu pot valida pentru ca zile lucratoare si zile suspendate nu pot fi in acelasi timp 0 daca asiguratul este asigurat la sistemul de somaj.
Ce pot face in acest caz? Cum intocmesc corect declaratia 112 in luna iulie 2012?
Multumesc.
Am primit mai multe variante de raspuns pana cand au inteles exact problema mea.Acum un minut am verificat mailul si am primit un atasament cu un model de declaratiea.Deci ei spun sa trecem 8 ore la suspendat in rest totl ca si pana acum.Asa va fi validat asiguratul si vor fi contributiile zero.Au mai scris ca trebuia sa-l fi rezolvat pe data de 30.06.2012.Deci pe viitor stim ce avem de facut.Cu stima Manu