Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... pentru amenzi neplatite o persoana poate fi arestata?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

pentru amenzi neplatite o persoana poate fi arestata?

Buna ziua. Daca o persoana primeste numeroase amenzi pentru violenta si nu le plateste poate fi arestata? si daca da pentru ce perioada?
Nu, in caz de neplata poate fi executat silit, atat.