Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cumparare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cumparare firma

vreau sa cumpar o firma si m-ar interesa cat costa si ce acte trebuie.va multumesc
Va recomand sa va infiintati o firma noua, deoarece una vechi exista posibilitatea sa aiba ,, pacatele" ei...Detalii infiintare SRL de exemplu, aici: [ link extern ]

Daca optati totusi sa cumparati o firma, va recomand ca impreuna cu o persoana de specialitate sa faceti niste verificari in prealabil.
...si ca o completare pretul ar fi cu vreo 200-300 ron mai mult.