Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Detasare invatamant de la invatamant de stat la ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Detasare invatamant de la invatamant de stat la invatamant particular

As dori sa stiu daca se poate face o detasare( in interesul invatamantului, nu concediu fara plata pe un an de zile) de la invatamantul de stat la cel particular, in conditiile in care sunt titulara la o scoala de stat pe norma de 18 ore , iar la particulara oferta este de jumatate de norma cu completare after school si daca da , in conditiile unui transfer de la stat la particular pe numarul de ore amintite se mai poate face revenirea la forma de invatamant de stat pe norma completa de 18 ore, fara pierderea titulaturii. Multumesc.
nu stiu exact daca se poate.insa trebuie sa cititi metodologia mobilitatii cadrelor didactice si statutul cadrelor didactice,legea inv....va recomand sa postati acest subiect,unde sigur veti primi raspuns,pe sit-ul www.edu.ro
Dahrma, utilizator