avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Omor cu cutitul si ascunderea faptei = pedeapsa cu ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Omor cu cutitul si ascunderea faptei = pedeapsa cu suspendare! Da se poate!

Mai cunoaste cineva ceva asemanator?

[ link extern ]


[ link extern ]


Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 03:29, 1 Septembrie 2012
Am uitat sa va spun in mesajul anterior ca aveam nevoie de ceva oficial cu stampila si timbre intrucat imi erau necesare pentru un proces in care am clientul care m-a angajat.

Adica...nu se putea merge ,,pe burta\" asa cum presupun ca ati incercat sa sugerati... deoarece nu ma credea alta instanta si nu imi facea o adresa catre instanta unde a trebuit sa merg eu.
Exista riscul foarte ridicat ca instanta unde aveam eu procesul sa creada ca este SF ce aveam sa sustin...
Sau...putea sa imi respinga solicitarea...pur si simplu si sa privesc neputincios la acea instanta.
Asa...m-am descurcat singur in mod legal...si instanta unde ma judec se va afla in fata faptului implinit...

In concluzie, este dincolo de orice dubiu ca a fost legal...
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Septembrie 2012
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Marturie mincinoasa intr-un caz de crima lifestolen_21 lifestolen_21 Buna dimineata! Am o mare nelamurire intr-un caz de crima,un baiat,impreuna cu fratele sau si inca un prieten au fost atacati de 7 indivizi,atacatorii find ... (vezi toată discuția)
Solutie recurs cernatelena1989 cernatelena1989 Prietenul meu a fost implicat intr-un dosar penal priviind traficul de droguri din care s-a ales cu o pedeapsa de 6 luni cu suspendare. In urma recursului ... (vezi toată discuția)
Circumstante atenuante- omor roberto3 roberto3 Buna ziua. Intr-un proces penal circumstantele atenuante se mai retin de catre instanta daca intra in concurs cu recidiva? E grav daca inculpatul este ... (vezi toată discuția)