Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Omor cu cutitul si ascunderea faptei = pedeapsa cu ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Omor cu cutitul si ascunderea faptei = pedeapsa cu suspendare! Da se poate!

Mai cunoaste cineva ceva asemanator?

[ link extern ]

Am uitat sa va spun in mesajul anterior ca aveam nevoie de ceva oficial cu stampila si timbre intrucat imi erau necesare pentru un proces in care am clientul care m-a angajat.

Adica...nu se putea merge ,,pe burta\" asa cum presupun ca ati incercat sa sugerati... deoarece nu ma credea alta instanta si nu imi facea o adresa catre instanta unde a trebuit sa merg eu.
Exista riscul foarte ridicat ca instanta unde aveam eu procesul sa creada ca este SF ce aveam sa sustin...
Sau...putea sa imi respinga solicitarea...pur si simplu si sa privesc neputincios la acea instanta.
Asa...m-am descurcat singur in mod legal...si instanta unde ma judec se va afla in fata faptului implinit...

In concluzie, este dincolo de orice dubiu ca a fost legal...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat