Forum Discuţii juridice Executare silită suspendarea executarii la cererea creditorului
Discuție deschisă în Executare silită

suspendarea executarii la cererea creditorului

In cazul executarii silite imobiliare, in cazul in care executarea se afla in faza de licitatie, iar creditorul suspenda executarea, o data cu reluarea executarii la cererea creditorului licitatia va fi reluata de la primul termen ( pret intreg ) ? Chiar daca anterior au avut loc nenumarate licitatii?
interesant..
opinia mea este ca depinde cat dureaza suspendarea..pentru ca-i posibil ca nici evaluarea sa nu mai corespunda..
in toate cazurile nulitatea e relativa aici
Nu se poate discuta referitor la pretul de licitatie la reluarea executarii silite in conditiile in care nu se cunoaste cu exactitate momentul cand creditorul va intelege sa solicite reluarea executarii silite
nu dupa foarte mult timp. sa zicem 2 saptamani - o luna. destul de putin cat evaluarea sa nu fie afectata.