avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 402 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cat plateste angajatorul?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cat plateste angajatorul?

Buna ziua,
Ma intereseaza si pe mine pentru un salariu BRUT de 850 RON cat este salariul net si cat plateste ANGAJATORUL la stat. Mentionez ca nu exista copii in intretinere.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Bogdan2009 , utilizator 14:13, 19 Ianuarie 2009
Buna !

Salariul net pe care dvs. il veti primi va fi de 643 RON.
Angajatorul va plati la stat 223RON reprezentand contributiile sala pt dvs.
Dvs. platiti la stat(practic diferenta dintre salariul dvs brut si net) 207 RON reprezentand contributiile dvs.
Angajatorul va vira astfel bugetului de stat 430 RON
Deci pentru a plati catre salariat 643 RON, angajatorul cheltuieste 1073 RON

In cazul in care doriti sa recalculati salariul si pt alte valori va recomand sa accesati [ link extern ] /

Va doresc o zi buna!
:)
Va multumesc respectuos. Mi-ati fost de un real folos.

O zi buna va doresc si eu!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cotizatie angajator Bogdan2009 Bogdan2009 Buna ziua, Ma intereseaza si pe mine pentru un salariu BRUT de 850 RON cat este salariul net si cat plateste ANGAJATORUL la stat. Mentionez ca nu exista copii ... (vezi toată discuția)
Contractul de munca Wartung Wartung Ma numesc Turean Adrian - am fost angajat la o firma de paza pe durata nedeterminata salariu 850 brut ... (vezi toată discuția)
Salariul serbanikha serbanikha [b]Buna ziua,intrebarea mea este urmatoarea: Am cerut o marire de salariu pe contractul de munca de la 700 la 1200 Ron,iar patronul firmei sustine ca daca imi ... (vezi toată discuția)