avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Pateneriat public privat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Pateneriat public privat


Buna ziua,
Am o mare rugaminte... daca ma poate invata cineva sau ajuta cu niste sfaturi.
Doresc sa inchei un parteneriat public privat cu consiliul local al unei comune avand ca obiect 3 terenuri apartinand consiliului local. Primarul nu intelege avantajele care le ofera parteneriatul public privat pentru consiliul local sau nu doreste sa inteleaga o astfel de intelegere.
Rugamintea mea este daca ma poate invata cineva ce argumente sa-i ofer ca sa-l conving.
Multumesc frumos.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...

Alte discuții în legătură

Parteneriat public privat mariusdan12 mariusdan12 Buna ziua, Am o mare rugaminte... daca ma poate invata cineva sau ajuta cu niste sfaturi. Doresc sa inchei un parteneriat public privat cu consiliul local al ... (vezi toată discuția)
Contract cu probleme gabi_romanul gabi_romanul Subiect: contract de folosinta teren cu probleme Situatie juridica : Consiliul local a demarat o investitiei in parteneriat privat constand in ... (vezi toată discuția)
Proces literar al romanului ion. GaleFlorentina GaleFlorentina Buna seara. Ma numesc Florentina, sunt eleva in clasa a x-a M si sunt intr-o dilema continua,pot sa zic. Azi a avut loc la scoala o simulare a unui ... (vezi toată discuția)