Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... absolvent facultate \\" administratie publica\\"
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

absolvent facultate " administratie publica"

cum este numit absolventul facultatii de administratie publica si la ce post se poate inscrie la concurs pentru angajare ???
Acest subiect s-a mai discutat pe forum, aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
In functie de facultatea absolvita, pe diploma va scrie: "absolvent al facultatii .....specializarea Administratie Publica".
Veti putea ocupa functii administrative in sistemul public, acolo unde studiile permit (de exemplu nu veti putea fi jurist in Primarie, de exemplu).
Intrebare: la ce facultate ati terminat si cati ani de studiu au fost? 3 sau 4?
3 ani la zi facultatea gh. cristea bucuresti