Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Pot sa profesez in domeniul juridic?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Pot sa profesez in domeniul juridic?

Am absolvit Universitatea Tehnica (studii de lunga durata) cu diploma de licenta si fiind functionar public de peste 9 ani (in alt domeniu decat cel juridic), am absolvit si Master Facultatea de Drept - Administratie Publica - 2 ani(cu diploma).
Diploma de Master Facultatea de Drept imi este suficienta pentru a profesa in domeniul juridic, sau este obligatoriu sa fiu absolventa a Facultatii de Drept?
Pe ce functii as putea sa aplic (de ex Secretar, consilier juridic)?
Va rog lamuriti-ma. Multumesc
Sunteti absolvent de master la Fac de Drept dar specializarea ADMINISTRATIE
Pt a putea profesa in dom. juridic ar trebui sa fiti absolvent cu diploma de licenta(sau studii sup.de lunga durata pe sist vechi)in drept sau stiinte juridice. Specializarea obtinuta in administratie printr-un master in cadrul unei facultati de drept nu va confera acest drept!
ContSters400311, utilizator