Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... STARE CIVILA - acte pasaport CRDS
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

STARE CIVILA - acte pasaport CRDS

Am inscris la ambasada Romaniei din tara unde locuiesc (sunt cetatean roman cu domiciliul in strainatate) decesul sotului meu. Mai trebuie sa fac ceva acte in tara pentru ca vreau sa-mi fac pasaportul romanesc pentru ca a expirat.
Multumesc,
Daca v-au dat deja certificatul de deces romanesc, nu mai aveti nevoie de nimic in afara actelor dvs.
Multumesc .