avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... STARE CIVILA - acte pasaport CRDS
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

STARE CIVILA - acte pasaport CRDS

Am inscris la ambasada Romaniei din tara unde locuiesc (sunt cetatean roman cu domiciliul in strainatate) decesul sotului meu. Mai trebuie sa fac ceva acte in tara pentru ca vreau sa-mi fac pasaportul romanesc pentru ca a expirat.
Multumesc,
Cel mai recent răspuns: provincia , utilizator 08:19, 6 Septembrie 2012
Daca v-au dat deja certificatul de deces romanesc, nu mai aveti nevoie de nimic in afara actelor dvs.
Multumesc .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare carte identitate in spania + certificat nastere bebe pentru zbor daniela013 daniela013 Buna ziua, va rog daca puteti sa ma ajutati cu cateva informatii...anul viitor imi expira buletinul (2014) si as dori sa stiu cum il pot renova de la ... (vezi toată discuția)
Domiciliu in romania? cristinamariav cristinamariav Am carte de identitate romana si pasaport romanesc. Locuiesc in strainatate de mai bine de 8 ani (in tara ajungand numai in concediu - maxim 3 saptamani pe ... (vezi toată discuția)
Certificat de nastere pentru copil nascut in anglia iulia_pro iulia_pro Buna ziua, Din cate am citit pe forum, am inteles ca unul din documentele necesare pentru obtinerea certificatului de nastere, este, o adeverinta de ... (vezi toată discuția)