avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul indemnizatie crestere copil

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un calcul:

Cat va lua indemnizatie o mamica care va naste pe 6 august 2009 care are urmatoarele venituri:
de la un job are ianuarie 2008 - iulie 2009 : 980 lei net (are fara probleme 12 luni lucrate)
de la al doilea job are din februarie 2009 - iulie 2009: 600 lei net ( doar 6 luni)

Va lua peste aceasta indemnizatie si alocatia copilului de 200 RON??

Va multumesc,
Bogdan2009
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 21:13, 20 Ianuarie 2009
Din calculul meu ar rezulta o indemnizatie de peste 1080 lei ... Odata cu indemnizatia va lua si alocatia copilului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul indemnizatie copil Bogdan2009 Bogdan2009 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un calcul: Cat va lua indemnizatie o mamica care va naste pe 6 august 2009 care are urmatoarele ... (vezi toată discuția)
Recalculare cic ovidiu hofman ovidiu hofman sotia are urmatoarea situatie: a nascut in septembrie anul trecut(2008) si are: august 2007- cic pt primul copil sept -cic oct ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia de crestere a copilului, 85% din care salar vr_anca vr_anca Buna ziua! Va rog, daca se poate, sa-mi oferiti o informatie. In data de 14.03.2006 am nascut primul copil, situatie in care am intrat in concediu de crestere ... (vezi toată discuția)