Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul indemnizatie crestere copil

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un calcul:

Cat va lua indemnizatie o mamica care va naste pe 6 august 2009 care are urmatoarele venituri:
de la un job are ianuarie 2008 - iulie 2009 : 980 lei net (are fara probleme 12 luni lucrate)
de la al doilea job are din februarie 2009 - iulie 2009: 600 lei net ( doar 6 luni)

Va lua peste aceasta indemnizatie si alocatia copilului de 200 RON??

Va multumesc,
Bogdan2009
Din calculul meu ar rezulta o indemnizatie de peste 1080 lei ... Odata cu indemnizatia va lua si alocatia copilului.