Forum Discuţii juridice Executare silită Validare poprire - debitor in faliment
Discuție deschisă în Executare silită

Validare poprire - debitor in faliment

Buna ziua . Intr-un proces, firma mea este creditoare , debitorul este in faliment, iar tertul poprit este DGFP.
Problema este ca acum poprirea nu mi se valideaza , de vina fiind starea debitorului.
in instanta am pus in vedere incidenta articolului 36 din legea 85/2006, care spune ca poprirea se aplica asupra tertului , unde debitorul are conturi , si nu a debitorului.
Ati mai intalnit astfel de cazuri ? Au avut solutionare ? Cum ma sfatuiti sa abordez problema ?
E totusi vorba de o suma foarte mare.
V amultumesc anticipat.
Va explic mai pe larg ...
cerute validarile contra doi terti popriti , contra primul o definitiva cu recurs si o irevocabila
contra celui de-al doilea tert s-au suspendat dosarele conform 85/2006 de catre Tribunal si Curte de Apel , pentru ca la 1 an de la cererea validarilor , debitorul si-a introdus singur insolventa., insolventa rezolvata in doua zile desi doua banci si alti creditori incercau sa deschida insolventa din anul 2011 , fiind amanate continuu (cu cifre enorme)
se trateaza de un grup foarte influent , unul care acorda fonduri europene debitoarei , desi datoare la stat , cel de-al doilea complice acordand certificatul fiscal necesar obtinerii fondurilor si care nu au onorat nici propriile creante.Debitoarea , cu patron, in top 500...

Va explic mai pe larg ...
cerute validarile contra doi terti popriti , contra primul o definitiva cu recurs si o irevocabila
contra celui de-al doilea tert s-au suspendat dosarele conform 85/2006 de catre Tribunal si Curte de Apel , pentru ca la 1 an de la cererea validarilor , debitorul si-a introdus singur insolventa., insolventa rezolvata in doua zile desi doua banci si alti creditori incercau sa deschida insolventa din anul 2011 , fiind amanate continuu (cu cifre enorme)
se trateaza de un grup foarte influent , unul care acorda fonduri europene debitoarei , desi datoare la stat , cel de-al doilea complice acordand certificatul fiscal necesar obtinerii fondurilor si care nu au onorat nici propriile creante.Debitoarea , cu patron, in top 500...
dupa incasarea ultimei transe din fondurile europene , la 10 zile isi introduce insolventa
prejudiciul cauzat prin aceasta fiind de aproximativ 4-5 milioane euro
(banci, firme private AFP )
va mai arat ca datorita erorilor facute de executor s-au suspendat executarile la primele doua titluri executorii, erori pe care executorul le-a facut numai in favoarea tertului.

Va explic mai pe larg ...
cerute validarile contra doi terti popriti , contra primul o definitiva cu recurs si o irevocabila
contra celui de-al doilea tert s-au suspendat dosarele conform 85/2006 de catre Tribunal si Curte de Apel , pentru ca la 1 an de la cererea validarilor , debitorul si-a introdus singur insolventa., insolventa rezolvata in doua zile desi doua banci si alti creditori incercau sa deschida insolventa din anul 2011 , fiind amanate continuu (cu cifre enorme)
se trateaza de un grup foarte influent , unul care acorda fonduri europene debitoarei , desi datoare la stat , cel de-al doilea complice acordand certificatul fiscal necesar obtinerii fondurilor si care nu au onorat nici propriile creante.Debitoarea , cu patron, in top 500...
dupa incasarea ultimei transe din fondurile europene , la 10 zile isi introduce insolventa
prejudiciul cauzat prin aceasta fiind de aproximativ 4-5 milioane euro
(banci, firme private AFP )
va mai arat ca datorita erorilor facute de executor s-au suspendat executarile la primele doua titluri executorii, erori pe care executorul le-a facut numai in favoarea tertului.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...