Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... executare
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

executare

daca am trimis o cerere de executare silita la un executor, si intre timp debitorul a intrat in faliment, pot sa ma inscriu si la masa credala fata de acelasi debitor?
Da, puteti si chiar este recomandat sa va inscrieti la masa credala, deoarece in cazul in care un debitor intra in procedura insolventei, toate actiunile judiciare si/sau extrajudiciare deschise impotriva lui se suspenda.