Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... CODUL DE PROCEDURA CIVILA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

CODUL DE PROCEDURA CIVILA

Noul cod de procedura civila a intrat in vigoare de la 1 septembrie?
A fost amanata intrarea in vigoare a Codului de Procedură Civilă până la 1 februarie 2013, pentru că nu este încă finalizată infrastructura instanţelor pentru aplicarea codului.

Nu aintrat in vigoare la data de 1 septembrie
A fost avansata ca posibila data de intrare in vigoare data de 1 februarie-data pana la care sa poata fi desfasurate o serie de masuri prealabile care sa poata fi implementate pentru pregatirea sistemului judiciar