Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... reprezentare instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

reprezentare instanta

In cazul in care am cerut deja judecare in lipsa, mai pot trimite un mandatar sa ma reprezinte? Si care ar fi drepturile mandatarului, ce presupune mergerea lui in instanta in locul meu?
Chiar daca ati cerut judecarea in lipsa acest fapt nu va impiedica sa va prezentati in instanta personal sau prin mandatar cu procura sau imputernicire avocatiala.

Acesta din urma va avea drepturile pe care dvs i le conferiti prin mandatul acordat in cauza.

Mandatarul neavocat nu va putea insa formula concluzii orale in fata instantei.