Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pentru detasare de personal pe caen 7810
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pentru detasare de personal pe caen 7810

Buna ziua
ce documente sunt necesarepentru obtinerea formularului A1?
In cazul detasarii salariatilor in strainatate, incadrati in Romania, este necesara obtinerea formularului A1 de la Casa de Pensii pentru a face dovada ca angajatul este asigurat si a se evita plata unei contributii in doua sisteme a doua tari diferite.

- contracte in derulare pe teritoriul Romanie, care sa acopere perioada de detasare stiu ca pare usor ilogic, dar astfel se asigura ca firma continua sa aiba activitate consistenta in Romania
- declaratie cu privire la \"nationalitatea\" cifrei de afaceri
- balante analitice
- declaratii din partea angajatilor ce urmeaza a fi detasati cu privire la formularele A1
- declaratii din partea administratorului firmei
- adeverinte de la fisc, pensii, ITM, etc.

La Casa de Pensii si obtineti toate informatiile referitoare la formular si eliberarea lui , nr. de telefon : 021.311.80.47 . CNPAS .

olden, utilizator