Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... scutire amenzi persoana decedata
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

scutire amenzi persoana decedata

persoanele decedate care au avut amenzi neplatite pot fi scutite de plata acestora in baza certificatului de deces?

Amenzile nu se mai platesc de persoanele decedate si nici de mostenitorii lor.
Am scris un articol pe net si il puteti cauta pentru lamuriri suplimentare.