Forum Discuţii juridice Traduceri Subiecte examen traducãtor limba rusã - domeniul ...
Discuție deschisă în Traduceri

Subiecte examen traducãtor limba rusã - domeniul juridic

Buna, ma puteti ajuta cu subiecte ce s-au dat la Cppc pt limba rusa, domeniul juridic, sau cu o bibliografie orientativa care m-ar putea ajuta la sustinerea examenului.

Multumesc anticipat pt ajutor,
Elvira

Pentru a nu copia sau repeta raspunsuri pe aceeasi tema (difera doar limba) va recomand urmatoarele linkuri cu sugestii si detalii extrem de utile pentru viitori participanti la examenele pentru obtinerea certificatelor de traducator. Veti gasi si exemple de subiecte care daca s-au dat la examenele pentru limba italiana sau franceza nu inseamna ca nu vor fi folosite si la examenul in limba rusa.
www.avocatnet.ro/content/for...
[ link extern ]
:luck:
L.C.
Laura Ciobeica, moderator
Multumesc mult pt ajutor, succes in tot ceea ce faceti !

Elvira