avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu web developer
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu web developer

Buna ziua,

as dori sa intreb persoanele din domeniul resurse umane in IT sau chiar cei pe cei din IT, care ar fi salariul de incepator al unui web developer. Multumesc frumos.

Sper ca intrebarea mea nu este in contradictie cu profilul site-ului si ca am inclus-o in categoria corecta.


Cel mai recent răspuns: ContSters60781 , utilizator 15:26, 23 Ianuarie 2009
Salariul minim al unei persoane cu studii superioare angajata in domeniul in care este specializat este de 1200 lei, pentru o persoana cu studii medii salariul minim este 720 lei
Multumesc. Aceasta este dpdv legal. Eu ma refeream, daca stie cineva pe piata.
Pe "piata" salariile din domeniul IT variaza intre 2000 lei si 6000 lei, depinzand de companie, experienta si cunostinte.
delia.ionescu a scris:

Multumesc. Aceasta este dpdv legal. Eu ma refeream, daca stie cineva pe piata.


Cunosc companii care pentru un asemenea post au oferit minim 500 Euro - fiind vorba de un web developer incepator.
Multumesc pt info.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordare scutire de impozit it rox10 rox10 Buna ziua, La firma unde sunt angajata, lucrez in domeniul IT , dar pana la 1 ianuarie 2018 am fost anagajata pe alta functie. De la 1 ianuarie 2018 , ... (vezi toată discuția)
Salariu aferent timp 2h ContSters76351 ContSters76351 Buna ziua! Va rog sa ma ajutati intr-o mica problema : trebuie sa angajez o persoana cu [b]timp partial 2h[/b] . Care este salariul minim care se poate acorda ... (vezi toată discuția)
Calificarea Ionut Georgescu Ionut Georgescu Doresc sa angajez un ajutor de ospatar fara calificare (nu are nici un fel de diploma de specialitate), cu diploma de liceu, adult, cu salariul minim pe ... (vezi toată discuția)