Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu web developer
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu web developer

Buna ziua,

as dori sa intreb persoanele din domeniul resurse umane in IT sau chiar cei pe cei din IT, care ar fi salariul de incepator al unui web developer. Multumesc frumos.

Sper ca intrebarea mea nu este in contradictie cu profilul site-ului si ca am inclus-o in categoria corecta.

Salariul minim al unei persoane cu studii superioare angajata in domeniul in care este specializat este de 1200 lei, pentru o persoana cu studii medii salariul minim este 720 lei
Multumesc. Aceasta este dpdv legal. Eu ma refeream, daca stie cineva pe piata.
Pe "piata" salariile din domeniul IT variaza intre 2000 lei si 6000 lei, depinzand de companie, experienta si cunostinte.
delia.ionescu a scris:

Multumesc. Aceasta este dpdv legal. Eu ma refeream, daca stie cineva pe piata.

Cunosc companii care pentru un asemenea post au oferit minim 500 Euro - fiind vorba de un web developer incepator.
Multumesc pt info.