Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit ONG-sponsorizari
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

ONG-sponsorizari

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti, daca ai un ONG, poti sa faci sponsorizari in orice suma, sau este limitata suma pe an, cum este la societatile comerciale, mentionez nu am ca ONC si activitate economica.
Multumesc
Ong-ul poate sa sponsorizeze oricat daca are de unde. La firme pragul se refera doar la scutirea de impozit pentru suma data ca sponsorizare. In rest, si la firme se poate sponsoriza daca firma are profit si ce depaseste plafonul se impoziteaza..